وزیدن نسیم «صعود» ایران

دو شنبه 10 بهمن 1401 - 0:11:24

«صعود» جدیدترین ساخته شبکه نسیم است که در توچال از مجموعه‌های تفریحی تهران و مجموعه فرهنگی ورزشی سیبلند فیروزکوه فیلمبرداری شده و قرار است در ۵۲ قسمت به بیان دستاوردهای کشورمان در حوزه‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، سیاسی، اجتماعی، ورزشی و ... بپردازد.

پرهام عمرانی تهیه کننده برنامه «صعود» گفت: «صعود» برگرفته از کتاب «صعود چهل ساله مروری بر دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی ایران» نوشته محمدحسین راجی است و محتوای این برنامه نیز بر اساس تیم پژوهشی این کتاب است.

بر اساس پیشنهادات گروه پژوهش، نویسندگان متن برنامه را می نویسند و متن نهایی می شود.

وی با بیان این که ساختار «صعود» مجری محور است، ادامه داد: قصد داشتیم به نوعی متفاوت پیشرفت و حرکت رو به جلوی کشورمان را تداعی کنیم و به همین دلیل تله کابین را محل ضبط انتخاب کردیم و مجری ظرف مدت زمان 4 دقیقه تا رسیدن به ایستگاه به بیان و تشریح ابعاد هر دستاورد می پردازد که البته پیچیدگی های آن جزء دشواری های تولید بود.

عمرانی تصریح کرد: در این برنامه از دوربین اینستا 360 (Insta360) که فیلمبرداری و تدوین متفاوتی دارد، استفاده کرده ایم که نخستین بار است در یک برنامه تلویزیونی از آن  استفاده می شود.

تهیه کننده «صعود» گفت: این برنامه تلویزیونی به زبان ساده پیشرفت‌های کشورمان را روایت می کند و همچنین  یاد شهیدان سردار قاسم سلیمانی، محسن فخری‌زاده، مرتضی آوینی و شهدای هسته‌ای را به عنوان الگو، افتخار و غرور ملی گرامی می دارد.

وی افزود: سازندگان این برنامه درصدد هستند به این واسطه مخاطبان را با چهره های علمی کشور آشنا کنند و به اطلاعات شان اضافه کنند. «صعود» تلاش دارد افتخارات کشورمان را در عرصه های مختلف به بهترین شکل ممکن به مردم عزیز کشورمان نشان دهد و چهره ها و افراد شاخص در حوزه های مختلف را به بینندگان معرفی کند.

تهیه کننده «صعود» ادامه داد: در هر قسمت از این برنامه به دستاوردهای چهل ساله نظام مقدس جمهوری اسلامی می پردازیم و در هر برنامه یک موضوع و محور مورد بررسی قرار می گیرد. مثلا در یک قسمت به دستاوردهای پزشکی، دستاوردهای حوزه زنان، موفقیت های عرصه هنر، موسیقی، ورزش و پیشرفت های صنعتی کشور هم به طور ویژه در «صعود» پرداخته شده است.

با توجه به این که یکی از شعارهای شبکه نسیم «نشاط و سرگرمی» است و دغدغه مدیریت شبکه علاوه بر این مهم، حوزه های پیشرفت در این چهل ساله است. از همین رو برنامه «صعود» هم بر اساس تمرکز بر حوزه های گوناگون پیشرفت کشور شکل گرفت.

«صعود» در 52 قسمت چهار دقیقه ای از شبکه نسیم از دوازهم بهمن پخش می شود و قرار است از شبکه های دیگر سیما هم پخش شود.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2023-12-04 16:07:42