خوشرو: هیچ هنرمندی در تلویزیون حذف شدنی نیست/ برخی رسانه‌ها نمی‌خواهند حال مردم خوب باشد

سه شنبه 5 دی 1402 - 0:12:31

مهم‌ترین مباحثی که در این قسمت از برنامه «جام جم» مطرح شد به شرح ذیل است:

با اینکه محوریت گفت‌و‌گوی درباره برنامه های شب یلدا بود، زعیم زاده با انحراف موضوع اصلی ، درباره سایر برنامه‌های تلویزیون سخن گفت و قصد نقد «تحول» در سازمان را داشت و مدعی این شد که آمار مخاطبان همه برنامه ها را دارد و طی فواصل برنامه عددهای متناقضی را اعلام کرد.

خوشرو مدیر شبکه نسیم مطابق محور مناظره، از تفاوت یلدای سال گذشته و امسال شروع به صحبت کرد.

او بیان کرد که میزان مخاطب در سال گذشته افزایش یافته و 135 ساعت تولید برنامه داشتیم که شبکه سه سیما بیشترین مخاطب را داشت.

خوشرو درباره تنوع مهمانان در ویژه برنامه شب یلدا به حضور اقوام مختلف ایرانی، هنرمندان و ورزشکاران مختلف و نخبگان در کنار مهمانانی که جنبه‌ی عامه پسندانه داشت، اشاره کرد.

خوشرو در جواب زعیم زاده که منتقد تحول در دوره‌ی جدید بود از وی پرسید؟ تحول از نظر شما چیست؟ چرا از کلمه‌ی تحول می‌خواهید یک غول بسازید؟ اینکه شما به راحتی به صدا و سیما می‌آیید و بدون هیچ محدودیتی نقد می‌کنید، تحول نیست؟

آنچه که شما در رسانه از تحول به مردم می‌خواهید بگویید برداشت خودتان است و اصرار عجیبی به هجمه وارد کردن و ضد حال زدن به مردم دارید و خبرهای خوب را پنهان نگه می‌دارید، ما به عنوان مدیران تحول سعی در بهتر شدن داریم؛ که زعیم زاده در این ارتباط پاسخ مرتبطی نداد.

خوشرو تاکید بر نیاز مخاطب با همه سلیقه‌ها کرد و از دیگر فلسفه‌های تحول به متنوع بودن سبد برنامه‌ها سخن گفت. اینکه رویکرد صدا و سیما نسبت به مسائل روز جامعه است، به عنوان مثال در ویژه برنامه شب یلدای 1402 با طنز به موضوع چای دبش پرداختیم.

وی عنوان داشت: از جمله مهم‌ترین برنامه‌های صدا و سیما در دوره‌ی تحول توجه به نیازهای عامه‌پسندانه مخاطب در بستر سالم است.

هم‌چنین خوشرو درباره برنامه دورهمی و مهران مدیری گفت: این هنرمند حذف نشده است و ادعای مطرح شده حقیقت ندارد.   

خوشرو که نسبت به نوع اطلاع رسانی و پخش مطالب از رسانه‌ها از جمله فرهیختگان نقدی داشت گفت: چرا می‌خواهید همیشه تخریب کنید؟ خودتان بر عامه پسند بودن برنامه ها تاکید دارید اما به این رویکرد صدا و سیما مطلب انتقادی منتشر می‌کنید.

که زعیم زاده در پاسخ به این سوال گفت: مشکل تلویزیون روزنامه من است؟

در ادامه‌ی بحث خوشرو گفت: هنرمندی به من مراجعه کرد و گفت مواظب باشید شما تحولی نشوید! که وقتی من درباره سند تحول به او توضیح دادم، متوجه شد برداشت‌هایش نتیجه‌ی سم‌پاشی رسانه‌هایی چون شماست.

این مناظره در پایان با این صحبت‌های خوشرو همراه شد که:

هیچ چهره‌ای در صدا و سیما حذف شدنی نیست و بنده با هنرمندان ارتباط خوبی دارم. اینکه در حال حاضر برندهای قدیمی نیستند، به این دلیل است که به دور تکرار نیفتند و در حال برنامه ریزی هستند که منحصر به فرد بودن برند خود را حفظ کنند.

مدیر شبکه نسیم هم‌چنین از لزوم به وجود آمدن چهره‌ها و برندهای جدید در کنار سلبریتی‌ها توضیحاتی داد.

زعیم زاده تا پایان برنامه منتقد تحول در صدا و سیما بود در حالیکه تعریفی از تحول ارائه نداد در عین حال محمدرضا خوشرو به جنبه‌های مختلفی از سند تحول در صدا و سیما پرداخت.

قسمت شانزدهم برنامه جام جم دیشب از شبکه یک سیما پخش شد.


ارسال دیدگاه

ارسال

دیدگاه ها

نمایش همه نظرات
2024-07-19 00:20:48